Видалення зуба означає його вилучення з порожнини рота. Видалення може бути рекомендоване з кількох причин. Основною є карієс, який зруйнував структуру зуба до такої міри, що її більше не можна відновити. Ретиновані зуби, у тому числі й зуби мудрості, теж зазвичай видаляються.

Типи видалення зубів

Простим способом видаляють зуби, які видно у порожнині рота, не надто пошкоджені й можуть бути вилучені без ускладнень. Стоматолог розхитує зуб під місцевим наркозом за допомогою щипців, а потім його видаляє.

Хірургічним шляхом видаляють зуби, до яких складно дістатися, корені яких дуже вигнуті або сильно зруйновані карієсом. Стоматолог розтинає ясна і кістку навколо зуба. Перед видаленням зуб може бути розсічений на кілька частин, а накладені шви підтримують цілісність ясен під час загоєння.

Можливі ускладнення

Інфекція. У разі необхідності стоматолог може призначити антибіотики.

Тривала кровотеча. Кровотеча зупиняється незабаром після видалення, однак кров може виділятися або просочуватися ще протягом двох діб. Кровотечу можна контролювати, поклавши на місце видалення марлю і закривши рот, щоб виник тиск. Марлю можна замінити мокрим чайним пакетиком — дубильна кислота, що міститься у чаї, сприяє утворенню згустка крові. Не промивайте рот і не спльовуйте протягом перших 24 годин, щоб не пошкодити згусток і не допустити розвитку альвеоліту.

Біль. Ви можете відчувати біль протягом кількох днів, тому слід приймати знеболювальне, яке прописав або порекомендував стоматолог.

Набряк. Якщо процедура видалення була складною, може розвинутися набряк обличчя або навіть змінитися колір шкіри.

Альвеоліт (запалення стінок лунки видаленого зуба). Після видалення зуба у лунці зуба утворюється згусток крові. Іноді він може пошкодитися або сформуватися із запізненням, у результаті чого розвивається стан, що називається альвеолітом. Для нього характерний сильний біль, неприємний присмак у роті, а іноді також важко відкривати рот. Паління погіршує цей стан. Альвеоліт проходить через кілька днів, і стоматолог може допомогти, приклавши тампон, просочений евгенолом.

Парестезія. Дуже рідко під час видалення зуба зачіпається нерв, у результаті чого відбувається втрата чутливості, особливо на рівні язика або нижніх зубів. Парестезія трапляється переважно при видаленні зубів мудрості. Втрата чутливості трапляється рідко й, як правило, має тимчасовий характер, хоча у виняткових випадках може бути й постійною.

    Замовити дзвінок

      Форма для запису на прийом