Що можна і чого не можна робити після видалення зуба
Щоразу, коли має місце якась операція, у тому числі й видалення зуба, у першу чергу ми хочемо, щоб загоєння відбулося правильно, швидко й гладко. Як правило, більшість стоматологів дають своїм пацієнтам стандартні післяопераційні інструкції. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися. Поряд із ними є ще деякі речі, які слід робити після видалення зуба.
Постарайтеся трохи відпочити. Ви можете почуватися добре, але принаймні не займайтеся роботою весь день. Під час відпочинку покладіть голову на подушку.
Нехай на місці видаленого зуба утвориться згусток, який закриє місце видалення й дозволить йому загоїтися. Мінімум протягом години прикушуйте марлю, яку стоматолог покладе у лунку після видалення. Цю марлю не потрібно жувати, а лише постійно притискати. Це допоможе зупинити кровотечу й посприяє утворенню згустка, який діє подібно до пляшкової пробки. Міняйте марлю кожні пів години залежно від кровотечі. При зміщенні згустка нервові закінчення оголюються, нерви й капіляри звужуються й стискаються, у результаті чого обмежується кровопостачання й загоєння сповільнюється.
Якщо кровотеча не припиняється, спробуйте покласти мокрий чайний пакетик на місце видалення — дубильна кислота, що міститься у чорному чаї, допомагає зупинити кровотечу.
Не плюйте щонайменше добу, оскільки це може призвести до зміщення згустка. У разі його видалення у вас може розвинутися дуже болючий стан, відомий як «суха лунка». Потім потрібно спльовувати 3-4 рази на день, щоб біля місця видалення зуба не накопичувалися залишки їжі. Стоматолог може порекомендувати полоскати рот хлоргексидином, який знищує бактерії.
Не паліть протягом 48 годин. Хімічні речовини у сигаретному димі можуть впливати на згусток і, відповідно, збільшувати шанси на розвиток сухої лунки.
Не їжте тверду їжу, поки не пройшло відчуття оніміння. Коли ви почнете відчувати свої щелепи, можна буде починати їсти тверду їжу.
Приймайте ліки за призначенням стоматолога. Не пропускайте прийом ліків. Якщо лікар призначив антибіотики, їх потрібно приймати регулярно. Знеболювальні та протизапальні препарати допомагають зменшити біль і набряклість. Якщо біль не минає навіть через два дні й починається кровотеча, ви повинні звернутися до свого лікаря.
Уникайте будь-якого роду смоктання — ПАЛІННЯ, ПРИСМАКУВАННЯ, ВЖИВАННЯ ЖОРСТКИХ ОВОЧІВ. Спробуйте харчуватися м’якою й рідкою їжею: супи, картопляне пюре, йогурти, молочні та фруктові коктейлі тощо. Уникайте гарячих напоїв, гострої їжі, газованих напоїв.
Якщо ви достатньо сміливі, щоб не дотримуватися цих рекомендацій, у вас є всі шанси зіткнутися з ускладненнями.