Вініри – тонкі керамічні пластинки, які приклеюються на передні поверхні зубів. Керамічні вініри – тонкі пластинки, що покривають передню поверхню зубів товщиною 0,5-0,7 мм. Таким чином, зовнішня сторона зуба відтворюється за допомогою кераміки, а внутрішня – залишається недоторканою. Переваги вінірів над коронками настільки великі, що їм віддається перевага практично у всіх випадках.

Вініри дозволяють отримати ідеальний естетичний результат, домогтися якого за допомогою коронок можна лише в рідкісних випадках. Також, керамічні вініри мають високу стійкість кольору.

Оскільки вініри в більшості випадків розташовуються на вестибулярній (губній) поверхні і ріжучій частині клінічної коронки, вдається уникнути післяопераційних функціональних ускладнень. Це особливо вигідно у пацієнтів з глибоким прикусом, коли на піднебінній поверхні зубів місця для коронки недостатньо.

Керамічні вініри – одне з останніх досягнень сучасної естетичної стоматології. Слово «естетичний» визначається як «сприйнятливий до краси, що реагує на красу або тягнеться до краси; має почуття прекрасного або витонченого».

В даний час естетична стоматологія має серйозну етичну базу, яка націлена на загальне поліпшення стану зубів. Прагнення до естетичного лікування, як у древніх людей, так і у наших сучасників викликано однаковим бажанням поліпшити свій внутрішній зміст за рахунок зовнішнього перетворення. Бажання виглядати привабливим більше не вважається ознакою марнославства. Оскільки обличчя є найбільш відкритою частиною тіла, а порожнина рота досить важлива деталь людського образу, зуби привертають до себе значну увагу.

Не дивно, що дослідження на території сучасної Тоскани, виявили дані, що свідчать про те, що заміщення зубів проводилося ще в 700 р. до н.е. Греки і фінікійці прикріплювали випавші і штучні зуби до сусідніх зубів за допомогою золотої дротини.

Показання та протипоказання

Спеціальні показання:

  • Перелом зуба.
  • Зміна кольору депульпованих зубів.
  • Великі ерозії на вестибулярних поверхнях і фронтальні зуби з великими пломбами в пришийковій області.
  • Виражені дисколорити, що не піддаються відбілюванню і мікроабразії.
  • Великі дефекти емалі.
  • Глибокий прикус з або без контакту зубів.
  • Закриття діастеми.
  • Мінімальна корекція положення зубів.
  • Реставрація нижніх передніх зубів – як альтернатива коронкам.

Протипоказання

  • Виражений бруксизм. (Бруксизм – це звичка сильно стискати зуби або скреготати ними. При бруксизмі встановлення керамічного вініра протипоказано. Оскільки при стисканні або скреготінні утворюються сили, які можуть з легкістю зламати вінір).
  • Сильно зруйновані або з дуже великими композитними пломбами фронтальні зуби. (Якщо значна частина зубної тканини зруйнована в результаті карієсу або поломки, або стоїть велика пломба, то в таких випадках не бажано встановлювати керамічні вініри. Тому що такі зуби вже втратили велику кількість твердих тканин, а вініри істотно не підвищують міцність зуба). Для відновлення таких зубів ідеальною є зубна коронка.
  • Висока активність карієсу, стоматологічна неосвіченість пацієнта.
  • Погана гігієна порожнини рота.
  • Прямий прикус.
  • Тимчасові зуби і зуби після інтенсивного фторування.
  • Погана індивідуальна гігієна порожнини рота.

Виготовлення керамічних вінірів

Процес виготовлення керамічних вінірів вимагає два візити до стоматолога. Під час першого візиту здійснюється підготовка зуба, зняття зліпка, вибирається колір порцелянового вініра, установка тимчасового вініра. Під час другого візиту встановлюється порцеляновий вінір. Між цими візитами зазвичай проходить один – два тижні. За цей проміжок часу в зуботехнічній лабораторії зубний технік виготовляє вінір.

Етапи виготовлення порцелянових вінірів.

Препарування зуба під порцеляновий вінір.

Щоб керамічний вінір був досить міцний, він повинен мати певну товщину. Тому видаляється шар емалі, що відповідає товщині майбутнього вініра. Мінімальна товщина вініра приблизно становить 0,5-0,7 мм, що дозволяє не видаляти занадто багато емалі, і забезпечує хорошу міцність і стабільність вініру.

Зняття зліпка.

Після видалення шару емалі, що відповідає товщині майбутнього вініра, стоматолог приступає до отримання зліпка з зубів пацієнта. Зліпки отримують спеціальними зліпочними матеріалами, найчастіше це паста. Паста вводиться в спеціальну ложку і поміщається на зуби на кілька хвилин для її затвердіння. Після затвердіння: зліпочна паста з ложкою знімаються з зубів. Потім отримані зліпки відправляються в зуботехнічну лабораторію. Зубний технік в лабораторії за отриманими зліпками відливає гіпсову модель. Гіпсова модель – точна копія зубів пацієнта. Зубний технік виготовляє вінір таким чином, щоб він точно підійшов до гіпсової моделі.

Вибір кольору керамічного вініра.

Стоматолог вибирає відтінок порцелянового вініра схожий з відтінком сусідніх зубів. Для цієї мети зазвичай використовується набір невеликих порцелянових пластинок у формі зуба, кожна пластинка має свій колір. Цей набір називається – таблиця кольорів. З цього набору стоматолог вибирає зразки різних кольорів і прикладає їх до того місця, де буде стояти вінір.

Виготовлення тимчасового вініра.

Зазвичай на виготовлення вініра в лабораторії йде 1-2 тижні. На цей проміжок часу стоматолог виготовляє тимчасовий вінір, який він робить сам в стоматологічному кабінеті під час першого візиту пацієнта. Оскільки з зуба видалено деяку кількість емалі, його зовнішня поверхня може виявитися шорсткою на дотик язика. Також пацієнт може відчути, що на зубі утворився гострий виступ або кут. Після видалення шару емалі зуб може стати більш чутливим до холодного і гарячого. Тому стоматолог встановлює тимчасовий вінір на обточений зуб.

Встановлення порцелянового вініра

Перед тим, як встановити порцеляновий вінір на місце, стоматолог оцінює, наскільки щільно він прилягає до зуба, перевіряє форму і колір вініра. Для цього, стоматолог прикладає вінір на зуб, відзначає недоліки, знімає вінір, підганяє його і усуває недоліки, потім знову прикладає до зуба – і так доти, доки вінір не буде точно охоплювати зуб. Обов’язково перевіряється прикус – наскільки правильно вінір стикається з іншими зубами в роті. Після того, як стоматолог переконується в тому, що вінір щільно охоплює зуб, має правильну форму і відповідає кольору сусідніх зубів, приступає до цементування вініра. Для цього спочатку потрібно очистити вінір і зуб. Після цього протравлюється емаль зуба спеціальним гелем. Протравлювання емалі зуба робить поверхню шорсткою, що і підвищує міцність прикріплення вініра до зуба. Після протравлювання шару емалі зуба на вінір і на зуб наноситься цемент. Після цього вінір прикріплюється на зуб. Після прикріплення вініра на зуб спеціальним інструментом стоматолог видаляє надлишки цементу, що видавився з-під вініра. І ось, керамічний вінір прикріплений до зуба.

Догляд за керамічними вінірами.

При дотриманні правил індивідуальної гігієни та періодичних оглядів стоматологом, вініри можуть служити більше десяти років. Термін служби вінірів залежить від догляду за ними. Для правильного догляду за керамічними вінірами, стоматолог дасть деякі рекомендації.

  1. Зуби з керамічними вінірами, як і звичайні зуби, потрібно ретельно, щодня очищати зубною щіткою і ниткою. Дотримання правил гігієни зводить до мінімуму скупчення зубного нальоту, ризик виникнення карієсу. Вініри, звичайно, не піддаються карієсу, але карієс може виникнути в тих частинах зуба, які не закриті вініром.
  2. Керамічні вініри, як ми знаємо, призначені для поліпшення зовнішнього вигляду зубів. Вони не можуть чинити опір значним навантаженням або силовим впливам. Щоб виключити надлишкові силові дії, потрібно відучитися від звички гризти нігті, відкривати зубами пляшки і т.п. Ці силові дії можуть призвести до поломки або зміщення вінірів. Рекомендується утриматися від вживання у великих кількостях чаю, кави, червоного вина та інших фарбуючих продуктів.
  3. Для керамічних вінірів, та й при всіх реставраціях, велике значення має адекватна гігієна порожнини рота.
  4. Кислотовмісна їжа у великих кількостях може змінити поверхню кераміки.
  5. Зубні пасти з низьким рівнем ph або високою абразивністю з плином часу можуть змінити поверхню кераміки.
  6. Пацієнти з керамічними вінірами повинні регулярно, раз на півроку приходити на прийом з метою огляду та проведення професійної гігієни порожнини рота.

    Замовити дзвінок

      Форма для запису на прийом